Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan Vizesi
Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan Vizesi
Duyurular Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: embassies.mofa.gov.sa

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari vize kategorisinde başvurularını gerçekleştirmek hakkına sahiptirler. Türkiye’de ikamet iznine sahip kişiler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi bu haktan faydalanabilmektedirler.

Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Suudi Arabistan’da ticari faaliyetlerine devam etmekte olan kurum/ kuruluşlardan davet/kabul mektubu almak zorundadırlar aksi halde Suudi Arabistan Ticari Vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

Ticari vize başvurusunun değerlendirmeye alınması için zorunlu olan davet mektubunun, bu mektubu yollayacak olan kurum/kuruluşlar tarafından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması ve Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletilmiş olması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Suudi Arabistan devletince yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine almış oldukları davetiye mektuplarını iletmek ve davetiye mektubunun içeriğine göre değişiklik gösterecek olan başvuru için gerekli evraklarını da iletmek durumundadırlar.

Suudi Arabistan Vizesi

Konusunda yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri davet/ kabul mektuplarının içeriğine göre vize başvuru sahiplerinin hazırlamaları gereken evrak ve belgeleri kendileri ile paylaşıyor olacaklardır.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan Ticari Vize, Suudi Arabistan vize işlemleri

Suudi Arabistan Ticari Vize Davet Yazısı

Suudi Arabistan Ticari Vize başvurularında bulundurulmak zorunluluğu olan davetiyeler, Suudi Arabistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin ilişkide bulunduğu firma ya da kuruluşların kişiyi, kabul ettiği ve kendisine alınması planlanan Arabistan Ticari Vizesi konusunda referans olunduğunu gösteren evraktır.

Suudi Arabistan Vizesi için zorunlu ön koşul olan davetiyede kişinin; adı, soyadı, doğum tarihi gibi kimlik bilgileri ile pasaportuna dair resmi ve güncel bilgilerin yer alması gerekmektedir. Bunun nedeni; davet edilen kişinin kim olduğunun, meslek ve eğitiminin ve yürüteceği iş ortaklığı ya da faaliyetinin farkındalığının ispatının görülmek istenmesidir. Seyahat içeriği ve amacının da yer alması zorunlu olan davetiyede kişiye referans olunduğuna dair evraklar ile masraflarının karşılanacağına dair beyanın da yer alması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları isimleri, soy isimleri ve kimlik bilgileri ile mevcut zamanda çalıştığı iş yerindeki görevini içeren dilekçesine ziyaret nedeni ve bu ziyaretin kapsamı ile bilgileri de eklemelidir. Ayrıca Suudi Arabistan’da ziyaret edeceği firmanın ismi, o firmada edinilecek görev ile birlikte ziyaret tarihi ve şirkette bulunulacak tarihler yer almalıdır.

Suudi Arabistan Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize bitiş tarihinden önce ülkeye geri döneceğini taahhüt etmelidir. 

Suudi Arabistan Ticari Vize