Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan Vizesi
Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan Vizesi
Duyurular Suudi Arabistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: embassies.mofa.gov.sa

Suudi Arabistan Ticari Vize Hakkında

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Konsolosluğunun Ticari Vize kategorisine başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine!

Suudi Arabistan Konsolosluğunun Ticari Vize kategorisi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye Cumhuriyeti devletinin ikame iznine sahip yabancılar Konsolosluğun bu vize kategorisine Türkiye'den başvuru gerçekleştirme hakkına sahiptirler. 

Suudi Arabistan Ticari Vizesi; Suudi Arabistan devleti sınırları içerisinde ticari içerikli seyahat gerçekleştirecek kişi ve kimselerin başvuru yapması gereken bir Suudi Arabistan Konsolosluğu vize kategorisidir. 

Suudi Arabistan Ticari Vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişiler Ticari Vize başvuru koşulu olarak öncelikle bu ülkede faliyet gösteren Suudi Arabistan kurum/kuruluşlarından davet/kabul mektubuna sahip olmalıdırlar. Suudi Arabistan'da faaliyet göstermekte olan kurum ve kuruluşlardan davet/kabul mektubuna sahip olan kimseler ancak bu davetiye mektubuna göre vize başvurusunda bulunabilecek ve vizelerini alabileceklerdir. 

Suudi Arabistan Ticari vize başvuruları için hazırlanması ve beyan edilmesi gereken belge ve dökümanlar bu ülkeden alınacak olan davet mektubu içeriğine göre şekillenmektedir. Bu sebeple Suudi Arabistan Ticari Vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişi ve kurumlar Suudi Arabistan yetkili vize başvuru merkezlerine almış oldukları davet/kabul mektuplarını paylaşmaları tavsiye edilir.

Suudi Arabistan Vizesi yetkili vize başvuru merkezleri /acenteleri davet kabul mektuplarının içeriğine yönelik vize başvuru sahibinin hazırlaması gereken evrak ve belgelere dair bilgileri sunacaktır.

Suudi Arabistan Yetkili Vize Başvuru Merkezleri tarafından şahsınıza yönelik bildirilen hazırlanması gereken evrakları öğreneren ve bu evrakları tamamlayarak Suudi Arabistan Ticari Vizesi için müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve vize başvuru evraklarında vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterecek şekilde doldurmalıdır.

Suudi Arabistan vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe doldurulabilirken, Türkçe doldurulması halinde Türkçe karakter kullanılmasında sakınca yoktur.

50 yaş üzeri olan kişiler Suudi Arabistan ticari vize başvurularında bulunmamalıdır. Yeni yapılan düzenlemelerle 50 yaş üzeri olan kişilere ticari vize verilmezken, çalışma vizesiyle Suudi Arabistan’a gelenlerin 90 gün içerisinde oturma izni almaları gerekmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Davet Yazısı

- Suudi Arabistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

- Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dökümanlar

Suudi Arabistan  Ticari Vize Dilekçe Örneği 

Başvuru sahibinin adı ve soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin kapsamı,  yine ziyaret edeceği şirketin ismi hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt şeklinde olmalıdır.

Suudi Arabistan Ticari Ziyaret Vizesi için Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

 

  

 


 

Suudi Arabistan Ticari Vize